Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Niezależnie od miejsca na świecie, UNICEF zawsze na pierwszym miejscu stawia życie dzieci i ich prawidłowy rozwój. Od ponad 75 lat robią   wszystko, aby w każdym zakątku świata dzieciom żyło się lepiej. Żadne dziecko nie jest dla UNICEF zbyt daleko, aby dotrzeć do niego z  pomocą!

UNICEF jest obecny w ponad 190 krajach świata. Toczące się na świecie konflikty i klęski żywiołowe w coraz większym stopniu determinują  codzienne życie najmłodszych. Dlatego UNICEF nie ustaje w wysiłkach, ratując zdrowie i życie dzieci, zapewniając im dostęp do edukacji, chroniąc przed przemocą i broniąc ich praw. Robią to wszystko dzięki wsparciu Darczyńców UNICEF.

 

W Polsce UNICEF współpracuje z kilkudziesięcioma tysiącami Darczyńców, którzy w różny sposób angażują się w projekty pomocy dzieciom. Wielu z nich dołączyło do programu dla stałych Darczyńców.

 

UNICEF w Polsce każdego roku wspiera także kilka wybranych akcji UNICEF w różnych krajach na świecie. Dzięki temu mogą  skoncentrować swoją pomoc na dzieciach w krajach szczególnie dotkniętych kryzysami humanitarnymi, takich jak SyriaJemen czy Niger.

 

Popularną formą przekazywania darowizny na rzecz UNICEF są „Prezenty bez Pudła”. To oryginalna forma datku uwielbiana przez  Darczyńców! Łączy w sobie pomoc humanitarną i radość z obdarowywania. Zakupione z oferty UNICEF produkty humanitarne, takie  jak szczepionkizeszytypasta terapeutyczna, ratują życie dzieci w najuboższych krajach na świecie.

 

Ważnym obszarem działalności UNICEF w Polsce jest edukacja najmłodszych obywateli naszego kraju. Każdego roku zapraszamy szkoły i  przedszkola do angażowania się w nasze projekty edukacyjne.

 

UNICEF Polska regularnie monitoruje sytuację dzieci w naszym kraju, gromadząc i analizując dostępne dane statystyczne w serwisie „Dzieci w Polsce”. Prawa dziecka leżą u podstaw wszystkich działań UNICEF, dlatego regularnie monitoruje w Polsce przestrzeganie Konwencji o prawach dziecka.