tel. 22 619 32 25

sekretariat@szkolymydlowskiej.pl

Szkoły Beaty Mydłowskiej

"Zasługujesz na sukces. Zrób swój pierwszy krok ! Nauka to nie tylko obowiązek, ale również przyjemność."

Uczniowie naszych szkół mogą kształcić się w trakcie rozmaitych kursów zawodowych, których ofertę dobieramy z myślą o przyszłych losach naszych absolwentów. Zależy nam na tym, bo dostarczać wykształcenie cenione na rynku, z którym znalezienie dobrego zatrudnienia nie będzie stanowiło żadnego problemu. Nasza propozycja w zakresie technika masażysty to uczelnia na podbudowie szkoły dającej wykształcenie średnie, w której przez 2 lata (czyli 4 semestry) można kształcić się w systemie dziennym i zaocznym w Warszawie.

W ofercie szkoły znajduje się:
 • podbudowa szkoły dającej wykształcenie średnie;
 • kształcenie w systemie dziennym i zaocznym;
 • 2-letni okres nauki (4 semestry).

Technik masażysta należy do najpopularniejszych zawodów medycznych w rehabilitacji. Zaliczany jest do grupy zawodów regulowanych. Oznacza to, że zakres obowiązków i kwalifikacje ustala Ministerstwo Zdrowia. Technik masażysta jest osobą, która wykonuje masaż:
 • leczniczy,
 • sportowy,
 • kosmetyczny.
Masaże muszą być zgodne z wymogami wiedzy medycznej i zazwyczaj stanowią uzupełnienie zabiegów fizykalnych i usprawniających. Z reguły są jednym z elementów procesu rehabilitacji. Technik masażysta swoje zadanie wykonuje w stosunku do pacjentów w różnym wieku, o różnym stanie zdrowia i zróżnicowanych problemach zdrowotnych. Wyłącznie osoby, które posiadają dyplom technika masażysty, mogą samodzielnie świadczyć usługi w zakresie masażu.

Technik masażysta to zawód przyszłościowy. Otwiera się bowiem coraz więcej prywatnych klinik, które oferują tego typu usługi. Technik masażysta może również znaleźć zatrudnienie w:
 • gabinetach kosmetycznych,
 • salonach urody,
 • centrach odnowy biologicznej,
 • punktach masażu,które świadczą takie usługi np. w hotelach, ośrodkach wypoczynkowych.


Szerokie spektrum możliwości pozwala technikom masażu nie tylko bez trudu znaleźć dobrą pracę, ale także na bieżąco doskonalić swoje kwalifikacje i umiejętności. W związku z tym, że medycyna oraz sektor szeroko rozumianych usług kosmetycznych nieustannie rozwijają się, osoba z tytułem masażysty może systematycznie się kształcić. To zawód, w którym nie można się nudzić, a więc idealny dla osób które chcą mieć poczucie, że wciąż brną przed siebie, a ich życie zawodowe to seria ciekawych wyzwań.

Popularną odmianą masażu jest masaż sportowy. Z usług technika masażysty korzystają bardzo często sportowcy biorący regularnie udział w zawodach. Jego pomoc przydaje się zarówno na treningach, jak i podczas konkursowych rywalizacji sportowych.
Zdobywając odpowiednie kwalifikacje w naszej szkole, której siedzibą jest Warszawa, technik masażysta może również pomyśleć o założeniu działalności gospodarczej. Rozpoczęcie własnej praktyki może okazać się świetnym biznesem, wpisującym się w zapotrzebowania rynku pracy.
 • podbudowa szkoły dającej wykształcenie średnie;
 • kształcenie w systemie dziennym i zaocznym;
 • 2-letni okres nauki (4 semestry).

Technik masażysta jest jednym z popularniejszych zawodów medycznych w rehabilitacji. Należy do grupy zawodów regulowanych, co oznacza, że zakres obowiązków i kwalifikacje ustala Ministerstwo Zdrowia. W świetle definicji zaproponowanej przez resort, masażysta to osoba, która wykonuje masaż leczniczy, sportowy, kosmetyczny zgodnie z wymogami wiedzy medycznej, w celu uzupełnienia zabiegów fizykalnych i usprawniających. Masaże bywają częścią procesu rehabilitacji. Technik masażysta realizuje swe zadania zawodowe względem ludzi w różnym wieku, stanie zdrowia i choroby czy wreszcie o zróżnicowanych problemach zdrowotnych. Tylko osoby posiadające dyplom technika masażysty uprawnione są do samodzielnego świadczenia usług w zakresie masażu.
Liczba tego typu miejsc ciągle rośnie i stają się one bardzo popularne. Ci, których nie interesuje zatrudnienie w salonach odnowy, mogą zdecydować się na inną ścieżkę rozwoju zawodowego i postawić na masaż w sporcie. Sportowcy biorący regularnie udział w zawodach, często korzystają z usług masażysty zarówno podczas treningu przygotowującego ich do rywalizacji konkursowej, jak także tuż przed startem i po nim. Jeśli zdobędziemy odpowiednie doświadczenie, możemy stać się zawodowym masażystą sportowym.
 
Nauka w szkole kończy się egzaminem potwierdzającym kwalifikacje zawodowe:
 
Obowiązujące od roku szkolnego 2018/2019:
 
MS.01 - Świadczenie usług w zakresie masażu
 
Począwszy od roku szkolnego 2019/2020 kwalifikacje zmieniają nazwę:
 
MED.10 - Świadczenie usług w zakresie masażu
 
Egzamin potwierdzający kwalifikacje odbywa się pod koniec IV semestru.
 
Języki: jęz. angielski, jęz. migowy.
 
Ramowy plan nauczania: otwórz
 

NAUKA W SZKOLE JEST BEZPŁATNA


Jeśli jesteś zainteresowany podjęciem nauki w naszej szkole,koniecznie skontaktuj się z nami telefonicznie – (22) 619 32 25, (22) 870 54 29 lub mailowo - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Więcej informacji można także uzyskać osobiście – w sekretariacie szkoły przy ul. Kaleńskiej 3. Zachęcamy do wizyty oraz wzięcia udziału w zapisach celem rozpoczęcia kształcenia.